fot: KPP Ostrów

Kontrola ciągnika siodłowego przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy prowadzącego zestaw.

W środę, 10 kwietnia po 12:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie czynności funkcjonariusze skontrolowali czas pracy kierowcy.

Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy okazało się, że zamiast jazdy pojazd rejestruje odpoczynek, co potwierdziło sprawdzenie karty w programie. Jak się okazało w samochodzie było urządzenie pozwalające na nierejestrowanie aktywności jazdy. Po podłączeniu urządzenia tachograf mógł nawet w trakcie jazdy rejestrować fikcyjny odpoczynek.

48-letni mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację z kontroli wraz z załącznikiem do protokołu kontroli oraz listę stwierdzonych naruszeń. Dokumentacja ta zostanie przesłana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, który będzie prowadził dalsze postępowanie administracyjne.

Oprócz tego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika- ten musi liczyć się z finansowymi konsekwencjami nawet do 10 tysięcy złotych.

Zobacz również: Politycy przypomnieli sobie o 1,5 procencie. Nieaktualny wykaz na miejskiej stronie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments