Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali 23-latka kierującego BMW. Po sprawdzeniu okazało się, że w listopadzie stracił on uprawnienia. Wtedy w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Ostrowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, który jadąc drogą S11 przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 40km/h. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji funkcjonariusze ustalili, że 6 listopada ubiegłego roku 23-latek miał zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Zgodnie z przepisami, 23-latek może pożegnać się z prawem jazdy na dłużej. Funkcjonariusze wystąpią z wnioskiem do starostwa o wydłużenie okresu zatrzymania uprawnień do 6 miesięcy.

Dlatego też Policja przypomina! Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments