Rząd chce uruchomić dopłaty dla samorządów, które będą sprzedawały węgiel dla mieszkańców. Dopłata spowoduje, że cena węgla nie będzie wyższa niż 2 tys. zł. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił propozycje rządu w tym zakresie na specjalnym spotkaniu z samorządowcami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rząd chce, aby samorządy zaangażowały się w sprzedaż węgla dla swoich mieszkańców.

– Wspieramy samorządy i chcemy, żeby lokalne władze, dzięki naszemu wsparciu, również wzięły udział w wsparciu obywateli – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rządowa propozycja przewiduje, że tona węgla dla mieszkańców nie będzie droższa niż 2 tys. zł. W przypadku wyższych cen tego surowca, rząd zapewni samorządom specjalne rekompensaty.

– Chodzi o to, aby wystarczyło na transport do miejsca, które samorząd wybierze na miejsce lokalnej dystrybucji – wyjaśnił szef rządu.

Na propozycję rządu odpowiedziała w mediach społecznościowych prezydent miasta Beata Klimek, która poinformowała, że „Podjęłam również decyzję, że razem ze spółką Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S. A., włączymy się w dystrybucję węgla w mieście w ramach rządowej propozycji”.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Raz maja węgiel raz nie mają albo cena 3500 za tonę masakra dlatego założyliśmy fotowoltaikę i panele na podczerwień Oxyly teraz mamy cieplutko za malutkie pieniążki