Uczniowie Zespołu Szkól Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbywają staż zawodowy w różnych firmach na terenie Cork, Killarney i Doneraile w Irlandii.

W ramach stażu zdobywają tam umiejętności praktyczne, a sam projekt opiera się o ideę tzw. work placement, który w odróżnieniu od work training (szkolenia do zawodu), polega na odbyciu stażu w zakładzie pracy.

Nasi praktykanci zapoznają się z produktem firmy, jej misją, sposobem badania rynku i wejściem na rynek, szukają eko-pozytywów na terenie zakładu oraz starają się zasugerować pewne proekologiczne zmiany. Tworzą prezentacje i strony internetowe w celu reklamy firm. Pracują w tamtejszym zespole i uczą się współpracy w zespole. Konsultacje są teraz podstawą dzisiejszej kooperacji. Nie wiesz zapytaj kolegę – to hasło, które obowiązuje we wszystkich firmach na zachodzie. Towarzysz im wiele pozytywnych wrażeń z pracy i pobytu za granicą – mówi opiekun grupy, nauczyciel j. ang. w ZST Zbigniew Stachurski.

W tym roku mija już dziesiąty rok tego rodzaju działalności inwestującej w wykształcenie młodzieży dzięki czemu już setki młodych osób z Powiatu Ostrowskiego skorzystało z możliwości pozyskania praktycznych umiejętności w firmach z terenu Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, czy Niemiec. Projekty stały się pozalekcyjną formą edukacji w szkole, która może pomóc rozwinąć się młodym.

Zobacz również: Kolejne zadłużenie miasta! Tym razem… 14 milionów
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments