Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie. Zaprezentowali swój pomysł na innowację dla branży kurierskiej i wygrali. W nagrodę jadą Do Paryża.

 

Zespół: Fixbox w składzie: Bogumił Skoczylas, Bartek Trusiński, Julia Nowaczyk, Klaudia Filipowicz mieli pomysł na innowację dla branży kurierskiej i wygrali w ogólnopolskim konkursie DPD Startup Contest. DPD Startup Contest – Konkurs dla Startupów na innowacyjne pomysły dla branży KEP (szeroko rozumiana branża przesyłek kurierskich). Głowna nagroda, to 10 tys. zł i wyjazd na Targi VIVATECH w Paryżu.

– Fixbox to rewolucyjny system łączący ze sobą konsumentów i firmy serwisujące za pomocą kurierów i administratorów. Dzięki niemu i połączonymi z nimi aplikacjami można naprawiać urządzenia szybciej, taniej, wygodniej i zdrowiej dla środowiska. Ten system wykorzystuje najnowsze technologie, aby w sposób efektywny i bezpieczny zapewnić komfort użytkownikom i pomóc im, gdy zepsują się ich urządzenia – opowiada B. Skoczylas – jeden z twórców systemu.

Uczniowie przygotowali cały system informatyczny oraz prezentację projektu i dokumentację w języku angielskim, co było wymogiem udziału w konkursie. Opiekunami naukowymi uczniów byli: dr Paweł Sobczak i mgr inż. Wojciech Krawczyk
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments