zdjęcie poglądowe, fot, pixabay.com

Po wprowadzeniu obowiązku zasłaniania ust i twarzy, który ma wejść w życie od czwartku, 16 kwietnia, kolejne gminy w powiecie ostrowskim zapowiadają, że mieszkańcy otrzymają darmowe maseczki.

W czwartek informowaliśmy, że ostrowianie otrzymają darmowe maseczki. Więcej na ten temat przeczytacie państwo TUTAJ>>

Na podobny krok zdecydowała się gmina Sieroszewice, gdzie jak informuje Anatol Piaskowski – Wójt Gminy Sieroszewice – „od wtorku rozpoczniemy dystrybucję maseczek wielokrotnego użytku do wszystkich gospodarstw domowych na terenie gminy – 2 szt./gospodarstwo.”

Dystrybucją zajmą się strażacy ochotnicy, którzy muszą dotrzeć aż do 2 500 gospodarstw domowych na terenie gminy.

Maseczki oraz płyn dezynfekujący będzie rozdawany również na terenie Gminy i Miasta Raszków.

Na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce maseczki są już roznoszone przez harcerzy oraz strażaków. Jak informuje Jerzy Łukasz Walczak  Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – „Na terenie naszej Gminy mamy ponad 4600 gospodarstw domowych, na każde z nich przypadną 2 maseczki. Proszę jednak o cierpliwość i spokój, gdyż nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich Państwu w jeden dzień. Akcja ma charakter długoterminowy, będzie kontynuowana po świętach do skutku.”

Na terenie gminy Nowe Skalmierzyce maseczki były rozdawane również w sobotę w Gniazdowie. Więcej na ten temat TUTAJ>>

Przed świętami maseczki były również rozdawane na terenie Sołectwa Przygodzice. Krawcowe z Przygodzic zamieniły 150 metrów bawełnianego materiału w 2,5 tys. maseczek. Sołectwo Przygodzice liczy ponad 600 posesji oraz blisko 2,5 tys. mieszkańców zameldowanych na stałe.

– Siła jest w tym, że zrobiliśmy coś wspólnie w dobrym celu i bez korzyści materialnych. Sami zorganizowaliśmy potrzebne materiały, wolontariuszy i maszyny do szycia – mówi sołtys Robert Wnuk. – Maseczki wraz ze świątecznymi życzeniami wrzucaliśmy do skrzynek na listy.

Darmowe maseczki dla mieszkańców przygotowały również władze gminy Sośnie, gdzie ich roznoszenie rozpocznie się już we wtorek (14 kwietnia).