Wizja szybkiego zarobku skusiła mieszkańca powiatu kępińskiego do przelania pieniędzy na pewną platformę inwestycyjną. Niestety, zamiast obiecanych zysków, mężczyzna wraz z najbliższymi stracił ponad 260 tysięcy złotych.

Do policjantów z Kępna zgłosił się 43 – letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, który poinformował, że padł ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na początku października 2023 roku przeglądając strony internetowe, natrafił na ofertę inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku założył konto na giełdzie kryptowalut, gdzie dalej działał zgodnie z instrukcjami z giełdy. W pewnym momencie natrafił na ofertę sprzedaży kryptowalut z bardzo dużym zyskiem. W efekcie końcowym mężczyzna został oszukany i stracił ponad 260 tysięcy złotych.

Dlatego jak ostrzegają policjanci, nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe, zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować.

Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się i zrozumieć zasady działania poszczególnych instrumentów finansowych. Warto przeczytać komentarze na temat danego podmiotu.

Ponadto nigdy nikomu nie wolno udostępniać swojego konta bankowego i danych logowania. Tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. Jeżeli konsultant proponuje zainstalowanie oprogramowania do zdalnego zarządzania pulpitem to można być pewnym, że jest to oszustwo. O wszelkich próbach oszustwa należy natychmiast powiadomić służby.

Zobacz również: Policja oraz Prokuratura roześlą sms-y
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

A ja się pytam skąd miał tyle kasy? Pewnie komuś sam ukradł. Zlewam pazerne nowobogackie gnojki. Do uczciwej fizycznej roboty wszystkie nowobogackie ćwoki.Konfiskować nadmiar majątków, bo większość dorobiła się kosztem i krzywdą wobec innych ludzi. Sram na te majątki buahahahah.

Zwykły zazdrośnik, kto ma coś w głowie, nie musi fizycznie pracować, choć wszystko wymaga poświęcenia. Niestety dla takiego inteligenta jak ty, inaczej niż ciężką harówą nie idzie zarobić hahahah

Last edited 6 miesięcy temu by Moris