fot: pomagam.pl/eeb437

W ramach akcji „Zwolnieni z teorii” uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim realizują projekt „Misja Afryka”, gdzie skupili się na warunkach życia jakie panują w Afryce, a dokładniej na Madagaskarze.

– W ramach naszego projektu postanowiliśmy zbierać pieniądze, które zostaną przekazane na dożywienie tamtejszej ludności, przede wszystkim obszary Toamasiny i Morondavy. Nawiązaliśmy współpracę z PROKURA MISYJNA oraz Stowarzyszeniem OBLACKA POMOC MISJOM LUMEN CARITATIS – mówi Maria Zarycka.

Na ten moment w ramach prowadzonych działań udało się uzbierać około 7 tysięcy złotych, które w całości zostaną przekazane Oblatom na Madagaskarze.

– Zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, koncert Misja Afryka, zbiórkę internetową nadal aktywną, zbiórkę w konkatedrze, zbiórkę w Gorzycach Wielkich i zbiórkę w Sieroszewicach – dodaje Maria Zarycka.

Projekt realizują uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim: Maria Zarycka, Grzegorz Hoffman, Gabriela Walczak, Agnieszka Skrzypek i Kinga Zielińska i planowane zakończenie to 23 kwietnia. Wtedy zebrane środki zostaną przekazane Stowarzyszeniu, jednak jak informują nas organizatorzy, na ten moment planują przedłużyć funkcjonowanie tego projektu.

Poniżej publikujemy link do prowadzonej zbiórki: https://pomagam.pl/eeb437
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments