Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wychodząc naprzeciw czworonożnym przyjaciołom ustawił przed Urzędem Miejskim miski z wodą dla psich przechodniów. Inicjatywa ta ma zachęcić właścicieli sklepów i lokali do podobnego działania.

 

– Czworonogom, podobnie jak ludziom, ciężko znosi się upały – mówi prezydent Beata Klimek. – Woda jest na bieżąco uzupełniana i mogą z niej śmiało korzystać czworonogi zmęczone spacerami podczas upałów.

Woda jest podstawowym składnikiem komórek ciała. Bez wody ciało psa nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować. Jeżeli nie dopilnujemy, by pies miał dostęp do wody pitnej, może się on odwodnić.

Do akcji włączyła się ostrowska firma Elon Hurtownia Elektrotechniczna, która przekazała miski dla Urzędu.

– Nie tylko nam upały dają się we znaki. Pamiętajmy również o naszych pupilach by zapewnić im dostęp do świeżej wody – mówi Dagmara Jędrzejak, właścicielka długowłosego owczarka niemieckiego.

Pan Dariusz Jędrzejak zachęca innych by poszli w jego ślady. Miskę przed swoją hurtownią już ma, bo jak twierdzi mały gest, a może naprawdę pomóc przetrwać upały naszym pupilom.

Akcja ma zachęcić właścicieli sklepów czy restauracji do wystawiania misek z wodą dla zwierząt przed lokalami. W ten sposób, uciążliwe upały staną się łatwiejsze do zniesienia dla naszych pupili.

Kilka rad, jak pomóc psu przetrwać upał:

Zadbaj o to, by pies miał zawsze dostęp do świeżej i chłodnej wody. Zmieniaj ją kilkukrotnie w ciągu dnia tak, by zawsze była czysta i chłodna.

Zapewnij psu dostęp do chłodnego legowiska. Najlepiej niech to będzie zacieniony kawałek terenu.

Unikaj aktywności w godzinach największego upału. Spacery z psem najlepiej jest planować na wczesne godzinny ranne i późny wieczór – najchłodniejsze pory dnia

Zabawa w wodzie. Basen, w którym pies będzie mógł się pobawić lub po prostu położyć i orzeźwić to bardzo dobry pomysł na upalne dni. Innym pomysłem na ukojenie w gorące dni jest działający zraszacz ogrodowy, który połączy zabawę z orzeźwieniem.

Zobacz również: Upały – jak je bezpiecznie przetrwać
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments