Koszykarze BM Slam Stal Ostrów przegrali dzisiaj wyjazdowe spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza -82:88. Dla ostrowskiego zespołu najwięcej punktów zdobył dzisiaj Daniel Szymkiewicz.

Po zmianach jakie dokonały się w ostrowskim klubie w tym tygodniu było wiadomo, że dzisiejsze spotkanie będzie trudno wygrać. Zobacz również: Zmiany w BM Slam Stal Ostrów

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:0, jednak szybko odpowiadała BM Slam Stal. Gospodarze odpowiadają i utrzymują kilku punktowe prowadzenie. Po 10 minutach gry mieliśmy wynik 16:14. W drugiej kwarcie ostrowianie początkowo nie pozwalali na uzyskanie przez rywali większej przewagi. Jednak w pewnym momencie MKS zanotował serię 11:0. Ostrowianie odpowiadają i ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 35:30.

Po zmianie stron rzuty Przemysława Żołnierewicza i Jakuba Garbacza zbliżały ostrowian na jeden punkt. Rywale nie pozwolili jednak na więcej, utrzymując cały czas prowadzenie i po 30 minutach było 59:53. W czwartej kwarcie MKS nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie gospodarze wygrali 88:82.

Najlepszym graczem w ostrowskim zespole był Daniel Szymkiewicz, który zdobył 25 punktów i miał 5 zbiórek i 2 asysty.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)

MKS Dąbrowa Górnicza : Dominic Artis 19, Tavarius Shine 18, Filip Put 16, Bryce Douvier 14, Robert Johnson 10, Jakub Kobel 7, Evariste Shonganya 4, Iwan Wasyl 0, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0, Franciszek Bigaj 0.

BM Slam Stal Ostrów : Daniel Szymkiewicz 25, Przemysław Żołnierewicz 18, Paulius Dambrauskas 17, Jakub Garbacz 8, Jarosław Mokros 6, Nikola Jevtović 6, Łukasz Wojciechowski 2, Szymon Ryżek 0, Dawid Rykowski 0, Michał Główka 0.