Na początku tego tygodnia w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwie nieletnie, które układały kamienie na torach. Szybka wymiana informacji pomiędzy pracownikami kolejowymi i służbą dyżurną SOK zapobiegła nieszczęściu.

Na szlaku kolejowym Franklinów – Ostrów Wielkopolski dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał informację od dyżurnej ruchu o osobach nieuprawnionych, które układają kamienie na torach.

We wskazane miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat. Podczas prowadzonych czynności ujawniono na torach zmiażdżone kamienie tłucznia. Nastolatki przyznały się do układania kamieni przed nadjeżdżającymi pociągami.

Obie nastolatki zostały przekazane wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Policji.

PAMIĘTAJMY!!! Dzieci i młodzież przebywająca na obszarze kolejowym w miejscach niedozwolonych, między innymi układając różne niebezpieczne przedmioty na torach, często nie zdaje sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerów, ale również im samym. Nie zawsze w porę można dostrzec pociąg, nadjeżdżający z dużą prędkością. A przy spotkaniu człowieka z pociągiem ten pierwszy nie ma najmniejszych szans.
ŹRÓDŁOKG SOK
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments