We wtorek, 25 lutego o godzinie 20.25 służby zostały zadysponowane do jednego z domów jednorodzinnych w miejscowości Janków Przygodzki, gdzie czujka czadu wykryła tlenek węgla.

– Na miejscu za pomocą czujnika wielogazowego potwierdziliśmy obecność CO – informują w mediach społecznościowych strażacy z OSP Janków Przygodzki. – Nasi strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do wietrzenia mieszkania i zlokalizowania źródła tlenku czadu. Nasze działania zakończyliśmy około godziny 21.30. Dzięki reakcji czujnika czadu nie doszło do zatrucia domowników. To znak, że czujki, które rozdawaliśmy w akcji „Będzie bezpieczniej- czujka w każdym domu” działają i czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Na miejsce zadysponowano 3 jednostki straży pożarnej (1 OSP Janków Przygodzki, 2 PSP Ostrów) oraz pogotowie gazowe.

Pamiętajmy! W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym “cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.
ŹRÓDŁOfacebook.com/ospjankowprzygodzki