Po pomyślnym zaliczeniu testów medycznych nowym piłkarzem Lecha Poznań został Mohammad Awwad. 23-letni napastnik został wypożyczony na rok z Maccabi Hajfa, a w umowie Kolejorz zagwarantował sobie także opcję pierwokupu piłkarza.

23-letni lewonożny snajper przychodzi do Lecha, aby zwiększyć rywalizację w linii ataku i podjąć walkę o miejsce w składzie z dwoma innymi napastnikami już znajdującymi się w kadrze Kolejorza – Mikaelem Ishakiem i Filipem Szymczakiem.

– Chcieliśmy mieć w zespole co najmniej trzech zawodników na tę pozycję, ponieważ rywalizacja zawsze podnosi poziom i sprawia, że na boisku piłkarze prezentują się po prostu lepiej – mówi dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa.

Awwad jest wychowankiem Maccabi Hajfa i właśnie w tym klubie spędził całą swoją dotychczasową karierę. W 91 meczach w barwach tego zespołu strzelił 17 goli i zaliczył 6 asyst. W minionym sezonie zapisał na swoim koncie 31 występów w koszulce Maccabi, w których zdobył siedem bramek i dołożył dwa otwierające podania przy golach kolegów. Trafił do siatki między innymi w rozegranym trzy miesiące temu derbowym starciu z Hapoelem, pokonując stojącego w bramce rywali byłego golkipera Kolejorza Jasmina Buricia.
ŹRÓDŁOlechpoznan.pl