20-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem oraz przekroczył prędkość. Policjanci zatrzymali go po dwóch tygodniach, gdy zobaczyli go poruszającego się po ostrowskich ulicach.

7 sierpnia 2022 roku patrol Ruchu Drogowego ostrowskiego komendy, podczas pracy na laserowym mierniku prędkości na drodze Kołątajew-Czekanów, wykonał pomiar prędkości kierującego motocyklem, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 73 km/h.

W związku z tym policjanci podali sygnał do zatrzymania się, poprzez wyjście do krawędzi jedni i podniesienie ręki ku górze. Kierujący motocyklem m-ki Yamaha zareagował na dany sygnał zmniejszając prędkość, jednak po zbliżeniu się do miejsca kontroli gwałtownie przyspieszył, po czym oddalił się. Ze względu na popełnione wykroczenia ostrowscy policjanci prowadzili czynności wyjaśniające.

Mając wizerunek sprawcy uwieczniony na laserowym mierniku prędkości, w dniu dzisiejszym funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli podobny do rysopisu motocykl na ul. Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim i zatrzymali kierującego do kontroli.

20-latek przyznał się do tego, iż 7 sierpnia poruszał się swoim pojazdem na trasie Kołątajew-Czekanów. Jak się również okazało motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Ponadto w związku z tym, ze pojazd miał nadmiernie zużyty bieżnik tylnej opony oraz było uzasadnienie podejrzenie nadmiernego hałasu zatrzymano dowód rejestracyjny, pojazd skierowano na dodatkowe badania techniczne oraz odholowano motocykl.

20-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu ostrowskiego przedstawiono zarzuty w związku z przekroczeniem prędkości, niezastosowaniem się do sygnału zatrzymania wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego oraz kierowaniem motocyklem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Za samo wykroczenie z art. 94. KW §1. tj. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Ponadto zgodnie z §3. ww. artykułu orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz również: Ostrowscy policjanci ostrzegają! Doszło do kilku prób oszustw
ŹRÓDŁOostrow-wielkopolski.policja.gov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments