Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy

Pałac Lipskich jest jedynym zabytkiem nagrodzonym w tym roku z Wielkopolski i jednym z zaledwie 6 nagrodzonych.

W tegorocznej edycji konkursu zostało ocenionych 67 zabytków, a ostatecznie przyznano 18 nagród w 6 kategoriach. Sześć zabytków otrzymało tytuł laureata konkursu „Zabytek Zadbany”, wyróżnienia otrzymało 12 obiektów.

Muzeum w Lewkowie – Zespół Pałacowo-Parkowy został doceniony w kategorii rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu. W uzasadnieniu czytamy: „Muzeum w Lewkowie – Zespołowi Pałacowo-Parkowego za kompleksowe prace budowlane, konserwatorskie i rewaloryzacyjne w cennym zespole pałacowo-parkowym doby klasycyzmu w Lewkowie, które przywróciły mu dawną świetność i pozwoliły na całościowe udostępnienie mieszkańcom i turystom”.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, którego procedurę organizacyjną prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jego głównym celem jest promocja i upowszechnianie najlepszych prac konserwatorskich, budowlanych, rewitalizacyjnych i adaptacyjnych zrealizowanych zgodnie z najważniejszymi standardami badawczymi i wykonawczymi.

Konkurs „Zabytek zadbany” szczyci się wieloletnią tradycją – rozstrzygany jest corocznie od prawie 50 lat.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments