Sukcesywnie zwiększa się liczba wyremontowanych pustostanów w zasobach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Generalne remonty pozwalają wynająć odzyskane mieszkania nowym lokatorom.

Spółka MZGM, w miarę możliwości finansowych, stara się wykonywać remonty pustostanów lokali mieszkalnych do nowego zasiedlenia. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków lokale, które udaje się odzyskać od poprzednich właścicieli są w bardzo złym stanie technicznym i wizualnym, a  często są one wręcz zdewastowane. W związku z tym, aby móc przekazać odzyskane lokale do ponownego zasiedlenia, niezbędne jest wykonanie w  nich generalnych, bardzo kosztownych remontów.

– Zakres prac remontowych jest bardzo rozbudowany i zależny od stanu danego lokalu. Niemniej jednak, w każdym lokalu remont jest niezbędny począwszy od  drobnych prac, jakimi są: malowanie ścian, sufitów, czy wymiana podłóg, po wymianę instalacji wodno – kanalizacyjnej, montaż nowych urządzeń sanitarnych, czy nawet wymianę stolarki okiennej – podkreśla Zenon Musialski, prezes MZGM.

W części odzyskanych lokali zamontowane są stałopalne piece węglowe. Spółka przystosowując lokal do ponownego zasiedlenia stara się wykonać nową instalację centralnego ogrzewania wraz z jednoczesnym podłączeniem jej do ciepłociągu miejskiego należącego do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

– Mając na uwadze wygodę przyszłych mieszkańców, spółka, w ramach prowadzonych prac remontowych, jeśli pozwalają na to możliwości techniczno – metrażowe, stara się w odzyskanych lokalach, które nie są wyposażone w indywidualne sanitariaty, wydzielać pomieszczenia z przeznaczeniem na łazienki – mówi Zenon Musialski.

Jednym z obowiązków Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej jest potrzeba przystosowania lokali do zasiedlenia w celu zrealizowania listy osób uprawnionych do zawarcia umowy na lokale komunalne. Spółka w bieżącym roku kalendarzowym wyremontowała ponad 30 pustostanów zarówno w standardzie komunalnym, jak i socjalnym. Łączny koszt wykonanych prac remontowych w 2019 roku wynosi obecnie ponad 350 tysięcy złotych.

MZGM stara się zlecać remont podmiotom zewnętrznym tylko w części, której nie są w stanie wykonać pracownicy spółki.

– Umożliwia to optymalizację kosztów wydatkowanych z budżetu spółki na remont lokali, co skutkuje możliwością wykonania większej ilości remontów substancji mieszkaniowej w ramach posiadanych środków finansowych – dodaje prezes MZGM. 
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments