Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim

W poniedziałek, 17 października oficjalnie otwarto Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Do nowego budynku wkrótce przeprowadza się pensjonariusze z ulicy Partyzanckiej.

– Dziś jestem super szczęśliwy, jestem spełniony, jestem dumny ale i wzruszony, bo spełniło się nasze kolejne marzenie – mówił podczas otwarcia Paweł Rajski, Starosta Ostrowski. – Dziś oddajemy do użytku Dom Pomocy Społecznej, który dla nas wyjątkowy, jest spełnieniem naszych marzeń. Jest domem który ma 3 000 m2, ale wierzcie mi to nie jest jakaś enklawa, jest to małe miasteczko, które ma tętnić życiem. Nieopodal jest piękne przedszkole i chcemy żeby dzieci z tego przedszkola chodziły do tych starszych osób.

Ponadto jak zaznaczył Paweł Rajski liczy na to, że będą również tutaj przychodzili uczniowie m.in. klas fryzjerskich, filmowych

W budynku znajduje się przestrzeń wzorowana na ostrowskim rynku, a poszczególne korytarze noszą nazwy ostrowskich ulic. W środku znalazło się miejsce dla pokoi, gdzie mieścić się się będą m.in. fryzjer, pracownia plastyczne, sala ćwiczeń, palarnia, miejsce do ćwiczeń i rehabilitacji, miejsce kultu religijnego. Pokoje są dwuosobowe z własną łazienką, jednak są też większe pomieszczenia dla osób, które wymagają stałej opieki i nadzoru pielęgniarskiego.

Koszt budowy to niespełna 20 mln złotych, a zamieszka w nim około 70 osób.

W tym artykule publikujemy zdjęcia, jak do tej pory mieszkali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Chciałabym zapytać ile kosztuje pobyt w tym domu.