FB: Paweł Rajski

Starosta Ostrowski Paweł Rajski poinformował o projekcie przygotowywanym w ostrowskim szpitalu wspólnie z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przekazała dla naszego szpitala tomogram o wartości 4 mln złotych.

 

Jak informuje w mediach społecznościowych Paweł Rajski – „Na badanie do domku ślimaka? Czemu nie? Badanie tomograficzne chociaż bezbolesne wywołuje trochę emocji, zwłaszcza u dzieci. Dlatego wspólnie z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowujemy projekt, aby nowa pracownia tomograficzna była kolorowa, piękna i przyjazna dla dziecka, co najmniej jak ta na zdjęciu. Jaki będzie ostateczny kształt i wystrój? Ja już wiem! Będzie bardzo oryginalnie, ale niech to pozostanie tajemnicą, aż do otwarcia za kilka tygodni! Sam tomograf warty pond 4 mln zł jest kolejnym darem WOŚP dla ostrowskiego szpitala. Nie jedynym zresztą, który otrzymamy w tym roku… Jako powiat przeznaczyliśmy z kolei środki na przygotowanie pomieszczeń. Jak widać stary sprzęt jest już wymontowany, a intensywne prace budowlane trwają w najlepsze!”

Jak już informowaliśmy ostrowski szpitala otrzymał dwa urządzenia: CT – tomograf komputerowy 64 rzędowy oraz stacjonarny aparat RTG telekomando. Sprzęt został zakupiony z zebranych pieniędzy podczas 27. Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej na ten temat przeczytacie państwo TUTAJ>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments