Na ostrowskim rynku rozmawiano o LBGT+ /foto/

0

Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechali dzisiaj członkowie Stowarzyszenia Grupa STONEWALL, której celem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat społeczności LGBT+ i równości. Podczas akcja na ostrowskim rynku rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta.

Do Ostrowa przyjechali członkowie Stowarzyszenia Grupa STONEWALL oraz osoby związane z Kaliskim Marszem Równości, który odbędzie się we wrześniu w Kaliszu. Pisaliśmy o nim TUTAJ>>

– Jesteśmy po to na rynku w Ostrowie, aby rozdawać ulotki informacyjne, gadżety, przypinki oraz limitowane edycje napoju SPRITE – mówi naszemu portalowi Mateusz Sulwiński przedstawiciel stowarzyszenia. – Chcemy także rozmawiać ze wszystkimi, którzy mają na to ochotę o społeczności LGBT, gdyż sami jesteśmy jej członkami i chcemy dzielić się wiedzą o tym, kim jesteśmy, jakie są nasze problemy, potrzeby. Reakcje są bardzo różne od bardzo pozytywnych do bardzo negatywnych.

Jak mówią członkowie stowarzyszenia, dzisiaj w Ostrowie pomimo ciepłego przyjęcia przez część mieszkańców zostali również zwyzywani, opluci oraz rzucona została w ich kierunku petarda. Musiała interweniować Policja, która wylegitymowała osobą podejrzewaną o rzucenie petardy.

Dlatego też jak mówią, w rozdawanych ulotkach informują o najważniejszych pojęciach, o kwestiach religijności, o faktach i mitach na ich temat oraz o problemach społeczności LGBT.

– Mi się wydaje, że największym problemem obecnie jest to, że ludzie trochę dehumanizują pojęcie LGBT tzn. słyszy się dużo o tym jako „ideologii” – mówi Mateusz Sulwiński. – Słyszy się o ruchu, tworze, których chce zniszczyć „tradycyjną Polską rodzinę”, a mam wrażenie, że nie ma do końca świadomości tego, że to są ludzie, obywatele i obywatelki tego kraju, córki, siostry, bracia, synowie. Ludzie, którzy są wokół nas na co dzień i którzy chcą mieć takie same prawa jak inni.

Ostrów jest pierwszym miastem na trasie Letniej Akadami Równości. Oprócz Ostrowa Wielkopolskiego podczas akcji odwiedzone zostaną Świdnica, Sandomierz, Biała Podlaska, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg.

Wydarzenie potrwa dzisiaj do godziny 18.00 na ostrowskim rynku.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments