Speedway 2. Ekstraliga w sezonie 2024 obejmie 68 meczów. Rozgrywki zainaugurowane zostaną 13 kwietnia, a zakończą się 22 września.

W I rundzie Arged Malesa Ostrów czeka wyjazdowy pojedynek z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Pierwszym domowym rywalem naszej ekipy, w sezonie 2024. 21 kwietnia, podczas drugiej kolejki będzie Energia Wybrzeża Gdańsk.

Pełny terminarz dostępny jest na stronie>> https://cdn.speedwayekstraliga.pl/2023/12/Terminarz-Speedway-2-Ekstraliga-2024.pdf

Sezon 2024 będzie ostatnim, w którym w Speedway 2. Ekstralidze rozegranych zostanie 14. rund w części zasadniczej (systemem rozgrywek każdy z każdym, mecz i rewanż u siebie i na wyjeździe), a następnie sześć najlepszych drużyn awansuje do rundy finałowej i odbędą się tam trzy ćwierćfinały, następnie dwa półfinały i finał. Podobnie jak w PGE Ekstralidze, półfinaliści zostaną wyłonieni z uwzględnieniem tzw. szczęśliwego przegranego.

Ostatnia drużyna w tabeli Speedway 2. Ekstraligi po rozegraniu 14. rund, zostanie zdegradowana do Krajowej Ligi Żużlowej. W 2024 roku nie będzie jeszcze meczów barażowych pomiędzy drugą drużyną ze Speedway 2. Ekstraligi a siódmą z PGE Ekstraligi.

Zobacz również: Ceny biletów i karnetów na spotkania TŻ Ostrovia na sezon 2024
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments