W Ostrowie Wielkopolskim na skwerze im. Żołnierzy Niezłomnych postawiono tablicę upamiętniająca pamięć żołnierzy ostrowskiego 60 Pułku Piechoty poległych w bitwie nad Bzurą.

Inicjatorem umiejscowienia w tym miejscu tablicy pamiątkowej był przewodniczący Komisji ds. nazewnictwa Zygmunt Malik, który zgłosił taki wniosek podczas obrad komisji. Jego wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję ds. nazewnictwa.

Rada Miejska podczas sesji 29 maja 2019 roku podjęła jednogłośną decyzje o postawieniu na skwerze tablicy upamiętniającej pamięć żołnierzy ostrowskiego 60 Pułku Piechoty poległych w bitwie nad Bzurą w 80. rocznicę wybuchu wojny obronnej. Całkowity koszt umieszczeni tej tablicy to 7380zł i pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Nie wszystkim mieszkańcom naszego powiatu ta decyzja się podoba, gdyż na skwerze Społeczny Komitet Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych stara się o postawienie pomnika upamiętniającego Żołnierzy Niezłomnych.

Wnioski komitetu były jednak odrzucane, gdyż jak informuje nasz portal biuro prasowe Urzędu Miejskiego – „plastyk miejski, jak i konserwator zabytków wypowiedzieli się negatywnie co do formy i miejsca usytuowania proponowanego pomnika w związku z usytuowaniem go w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego cmentarza.”

Jednocześnie jak się dowiedzieliśmy inicjatorom budowy pomnika zaproponowano inne lokalizacje jego umiejscowienia.

O tym czy pomnik powstanie i w jakiej formie, będziemy informować na naszym portalu.

Zobacz również: Uczcili pamięć poległych i pomordowanych na Wschodzie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments