sygnalizacja świetlna skrzyżowanie
zdjęcie poglądowe / fot; pixabay

Trwają przygotowania do budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego z Żeromskiego i Szczecińską w Ostrowie Wielkopolskim.

– Zamontowane zostały urządzenia monitorujące natężenie ruchu, które analizują liczbę przejeżdżających pojazdów oraz godziny największego ruchu. To ważny etap poprzedzający realizację inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu – informuje Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Dane które zostaną zebrane pozwolą tak zaprogramować sygnalizację aby była dostosowana do panujących warunków ruchu na skrzyżowaniu.

Decyzja o budowie sygnalizacji została podjęta ze względu na wzmożony ruch samochodowy w tym rejonie (zwłaszcza w godzinach popołudniowych) związany z rozbudową pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz dużą liczbę kolizji na tym skrzyżowaniu.

Zobacz również: Będą mieli fotowoltaikę prawie za darmo