Trwają przygotowania do budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego z Żeromskiego i Szczecińską w Ostrowie Wielkopolskim.
– Zamontowane zostały urządzenia monitorujące natężenie ruchu, które analizują liczbę przejeżdżających pojazdów oraz godziny największego ruchu. To ważny etap poprzedzający realizację inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu – informuje Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.
Dane które zostaną zebrane pozwolą tak zaprogramować sygnalizację aby była dostosowana do panujących warunków ruchu na skrzyżowaniu.
Decyzja o budowie sygnalizacji została podjęta ze względu na wzmożony ruch samochodowy w tym rejonie (zwłaszcza w godzinach popołudniowych) związany z rozbudową pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz dużą liczbę kolizji na tym skrzyżowaniu.
Zobacz również: Będą mieli fotowoltaikę prawie za darmo





















