We wtorek, 4 czerwca, podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej modernizacji budynku przy ulicy Rataja, gdzie w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie miejsce spotkań dla mieszkańców.

Dokumentacja projektowa ma uwzględniać modernizację budynku z przeznaczeniem na miejsce spotkań, odpoczynku i integracji mieszkańców osiedla. Powstanie w nim m.in. biblioteka oraz pracownia komputerowa. Obiekt będzie monitorowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględni także umeblowanie obiektu i miejsce na defibrylator. 

Ma zostać również zagospodarowany teren wokół budynku, gdzie ma powstać grill ogrodowy, drewniana altanka z meblami, ławki oraz miejsca parkingowe.

– Na wykonanie projektu jego autor – Piotr Jasiński, architekt z Wrocławia, ma 10 tygodni – informuje prezydent miasta Beata Klimek. – Po tym czasie ogłosimy przetarg na prace budowlane. Szykuje się nam kolejny, piękny obiekt, w którym mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas, poznać się bliżej, zintegrować. Niezwykle mnie cieszą takie inwestycje, tym bardziej, że ostrowianie lubią się spotykać, rozmawiać, cieszyć się swoim towarzystwem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments