zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.,com

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim poinformował dzisiaj na swojej stronie internetowej, że nadal można dokonać zakupu wyrobów węglowych, które wcześniej były sprzedawane w ramach preferencyjnej sprzedaży paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Ostrów Wielkopolski prowadził tak jak inne miasta i gminy preferencyjną sprzedaż paliwa stałego dla gospodarstw domowych do dnia 31 lipca 2023 roku. Niesprzedane paliwo stałe z dniem 1 sierpnia 2023 roku stało się mieniem komunalnym gminy. Dlatego też podjęta została decyzja o sprzedaży wyrobów węglowych dla gospodarstw domowych.

Cena zakupu miejskiego węgla jednak nie zachęca, gdyż jak czytamy w opublikowanym ogłoszeniu – „Cena za jedną tonę wyrobu węglowego (tj. orzech lub miał) wynosi 1.650,00 złotych. Do powyższej ceny węgla należy doliczyć koszt transportu z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego S.A. w Ostrowie Wielkopolskim”.

Sprzedaż tego opału jak informuje Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim trwa do końca listopada. Jak jednak informowaliśmy w październiku, w inną stronę poszła m.in Gmina Nowe Skalmierzyce, gdzie nie sprzedany opał mieszkańcy mogli otrzymać w formie pomocy rzeczowej.

Obecnie węgiel tego typu na składach, czy też poprzez sklep Polskiej Grupy Górniczej jest dużo tańszy.

Zobacz również: Ostrowskie lodowisko. Wiadomo, kiedy rusza nowy sezon
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments