Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego wręczone. Lista laureatów

0

W poniedziałek, 6 września podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego w auli I Liceum Ogólnokształcącego wręczone zostały po raz piąty Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego.

– Nagroda Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego to nagroda wyjątkowa. Od kilku lat budujemy prestiż tej nagrody, bo jest to element budowania tożsamości powiatowej wokół pierwszego Polskiego Starosty Wojciecha Lipskiego – mówił dzisiaj Paweł Rajski, Starosta Ostrowski. – W tej nagrodzie liczy się człowiek, który w różnych płaszczyznach swojej działalności tak pięknie wpisuje się w etos pracy organicznej. Praca organiczna to coś wyjątkowego, co dla nas Wielkopolan ma szczególne znaczenie.

Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego to statuetki wręczane co dwa lata od 2012 roku. W ubiegłym roku z uwagi na pandemie uroczystość się nie odbywała.

Lista laureatów Nagrody Starosty Ostrowskiego im. Wojciecha Lipskiego 2021.

W kategorii GOSPODARKA nagrodzony został za ponad 70 lat pracy, za stworzenie od podstaw rodzinnej firmy, która powstawała z lęku o przyszłość, by ostatecznie jednak osiągnąć sukces rynkowy i dawać pracę ludziom, a powód do dumy kolejnemu pokoleniu właścicieli Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2021 otrzymał twórca firmy “Tartak A. Lis i Synowie” Bogdan Józef Lis.

W kategorii SPORT za sportowy sukces, który dla kibiców stał się powodem do dumy, a dla kolejnych pokoleń wciąż pozostaje wielką motywacją do uprawiania tej dyscypliny i sportu w ogółem, Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2021 otrzymali Eugeniusz Lijewski, Marcin Lijewski i Krzysztof Lijewski.

W kategorii SPOŁECZEŃSTWO za odruch serca, który zwrócił oczy części naszego świata na problem tej grupy potrzebujących, za kontynuację międzynarodowych akcji charytatywnych w kolejnych latach i za udowodnienie, że ludzi dobrej woli jest więcej, a w chęci niesienia przez nich pomocy przeszkodą nie jest granica, strefa zakazana czy nawet zasieki Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2021 otrzymał Krystian Machnik.

W kategorii EDUKACJA I NAUKA za konsekwencje w rozwijaniu naukowej drogi, za odkrywanie dla ludzkości kolejnych niezbadanych obszarów bioróżnorodności Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2021 otrzymał prof. dr hab. Łukasz Kaczmarek.

W kategorii ROLNICTWO za umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością i działalność na rzecz rozwoju rolnictwa i rozwoju wsie wielkopolskiej Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2021 otrzymał Krzysztof Niklewicz.

W kategorii KULTURA za muzyczna dojrzałość, za wypracowanie rozpoznawalnego stylu i stworzenie marki oraz za artystyczny sukces Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2021 otrzymał Maciej Balcar.

W kategorii SPECJALNEJ w tym roku nagrodzeni zostali:

Aleksandra Kierstein za kilkadziesiąt lat działalności na rzecz, najpierw powstania, a następnie rozwoju u umacniania samorządu miasta i powiatu. Za udowadnianie w publicznej debacie, że siła argumentów nie potrzebuje argumentu siły.

Mirosław Kruszyński za kilkanaście lat pracy na rzecz odrodzonego samorządu miejskiego, za udowadnianie jak ważna w kierowaniu taką wspólnotą jest wiedza, wizja i konsekwencja lidera w jej realizacji. Za wprowadzenie i popularyzację nowych narzędzi finansowych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments