I LO im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego

Po raz 22 ranking szkół średnich opracował Miesięcznik „Perspektywy”. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie to tegoroczni zwycięzcy.

Wśród ostrowskich liceów najwyżej w zestawieniu na 330 miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego. Na 459 miejscu jest III Liceum Ogólnokształcące. Na 679 uplasowało się natomiast Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek.

Z regionu najwyżej sklasyfikowane zostało III LO im. Mikołaja Kopernika z Kalisza, które zajęło 143 miejsce.

W rankingu Techników najwyżej z ostrowskich szkół uplasował się Technikum nr 1 (Zespół Szkół Technicznych). Zajęło 125 miejsce, a na 362 miejscy sklasyfikowane zostało Technikum nr 5 (ZSE).

Ranking w przypadku liceów ustalany jest na podstawie wyników matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. punków), wyników matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów) i sukcesy w olimpiadach (25 proc. punktów).

W przypadku techników brane są pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc. punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc. punktów), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc. punktów), wyniki egzaminu zawodowego (30 proc. punktów).

Pełny ranking ogólnopolski oraz ranking wojewódzki w którym znajdziemy również pozostałe ostrowskie szkoły dostępny jest TUTAJ>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments