zdjęcie poglądowe; pixabay.com

Ostrowscy policjanci spotkali się wczoraj z młodzieżą szkolną w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych.

 

W niedzielę, 21 lipca, policjanci ostrowskiej komendy przeprowadzili kolejne spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Istotą tego typu działań policjantów jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Funkcjonariusze odwiedzili dzieci podczas letniego obozu w miejscowości Wtórek. Mundurowi omówili zagrożenia dotyczące dopalaczy i narkotyków oraz konsekwencje prawne wynikające z ich posiadaniem czy udzielaniem. Uczyli młodzież również zasad asertywnej postawy wobec osób zachęcających do zażywania środków psychoaktywnych oraz sposoby zapobiegania zagrożeniom.

Policjanci dodatkowo opowiadali jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie bezpiecznie spędzać czas wolny oraz jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. Uczestnicy obozu otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe.

Policjanci apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze.

 

Zobacz również: Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments