FOT: pixabay.com

Jak informowaliśmy wcześniej, już 12 dzieci urodziło się, a 133 kobiety zaszły w ciążę dzięki programowi in vitro, który prowadzi Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Miasto Ostrów trzy lata temu realizowało własny program, a w związku z odrzuceniem poprawki do tegorocznego budżetu przez miejskich radnych, która miała zagwarantować rozpoczęcie programu w tym roku, zwróciliśmy się z pytaniami o możliwość kontynuowania tego programu w naszym mieście.

– Miasto Ostrów Wielkopolski realizowało program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w latach 2017-2019” w latach 2018 – 2019. Na program zaplanowano wówczas w budżecie Miasta środki w wysokości 280 000 złotych, natomiast wykorzystano, zgodnie z wykonaniem kwotę w wysokości 114 300 złotych. Różnica ta była spowodowane brakiem zgłoszeń par do programu – informuje nasz portal Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim i jak czytamy w udzielonej nam odpowiedzi – Natomiast jeśli tylko pojawią się wolne środki finansowe, Miasto Ostrów Wielkopolski chciałoby ponowić program.

Realizowany jest natomiast przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego i jak nas informuje ostrowski Urząd Miejski – Miasto Ostrów Wielkopolski nie planuje przystąpienia do programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Nieprzystąpienie Miasta nie jest jednak wyznacznikiem przyjmowania par do programu. Pary mieszkające w Ostrowie Wielkopolskim mogą nadal przystąpić do programu realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz również: Sukces wielkopolskiego programu in vitro
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo dobrze. Takie programy nie są potrzebne

Faktycznie proszę księdza, klerowi do niczego nie są potrzebne…