Jak informowaliśmy wcześniej radni Koalicji Obywatelskiej wystąpili z inicjatywą do prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego o nadanie nowej sali sesyjnej w Centrum Aktywności Lokalnej imienia tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Do tej inicjatywy podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej odniosła się prezydent miasta Beata Klimek oraz przewodniczący rady Jarosław Lisiecki.

– Ja jako przewodniczący rady solidaryzuję się ze wszystkim, co napisali koledzy z Platformy Obywatelskiej – mówił Jarosław Lisiecki. – Zanim to pismo dobrze przeczytałem, ono zaczęło już krążyć w obiegu publicznym i zaczęło się to, czego obawiałem się, aby nie było na sesji. Aż przykro, przykry hejt pod adresem śp. prezydenta Pawła Adamowicza.

Jak mówił Jarosław Lisiecki, otrzymywał również pisma, oficjalne stanowiska – „w których zwracano uwagę, aby uhonorować, którąś z osób pomnikowych z dziejów naszego samorządu.” Ponadto jak zaznacza Jarosław Lisiecki – „Radni na tej sali są podzieleni. Nie chciałbym, żeby doszło do sytuacji, kiedy my tu na sali zaczynamy dyskutować o osobie zmarłej i tu toczy się dyskusja czy powinien być patronem tej sali. Uważam, że to by było najgorsze, co byśmy zafundowali pamięci prezydenta Adamowicza i jego rodzinie.”

Z apelem do prezydent miasta Ostrowa o trwałe upamiętnienie postaci śp. Pawła Adamowicza zwrócili się również przedstawiciele Ostrowskiego Spaceru Protestacyjny Łańcuch Światła. Chcieliby oni upamiętnienia prezydenta Gdańska pamiątkową tablicą.

Tę inicjatywę przyjęłam i z uznaniem i z wdzięcznością – mówiła Beata Klimek. – Dlatego natychmiast zdecydowałam, żeby nadać tej propozycji dalszy bieg.

Jak mówiła prezydent miasta, postać Prezydenta Pawła Adamowicza wymaga od nas godnego upamiętnienia.

– W roku jubileuszu odrodzonego samorządu naszą intencją jest trwałe upamiętnienie pana prezydenta jako niezwykłego samorządowca i to w taki sposób, jaki okaże się najbardziej adekwatny i spójny z jego oddaniem na rzecz odrodzonego samorządu – mówiła Beata Klimek.

Nie wiadomo kiedy taka tablica miałaby powstać i w którym miejscu. Nie wykluczony jest również powrót do tematu nadania sali sesyjnej imienia śp. Pawła Adamowicza podczas kolejnych posiedzeń rady miejskiej.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments