Policjanci często powiadamiani są kradzieżach pieniędzy, dokumentów, portfeli, telefonów komórkowych czy nawet całych damskich torebek. Do tego typu przestępstw dochodzi najczęściej w sklepach, na bazarach, targach, a także na cmentarzach. Szczególnie przed dniem Wszystkich Świętych.

Sklep, bazar , zatłoczony autobus to okoliczności bardzo sprzyjające amatorom cudzej własności. Zabiegani, w tłoku często nie zwracamy uwagi na to, co się dzieje obok nas, czasem zapominamy zapiąć torebkę, czy zostawiamy ją na chwilę np. przy grobie kogoś bliskiego, bo idziemy wynieść uschnięte kwiaty, czy zgarnięte z grobu liście. Zapominamy też o jednym, złodzieje nie śpią, obserwują nas i wykorzystają każdą chwilę naszej nieuwagi by  nasza własność dostała się w ich ręce.

Wystarczy stosować się jednak do kilka prostych zasad, by nie dać się okraść. To może nam uniknąć wielu problemów i zdenerwowania.

Podczas zakupów na targowiskach, w zatłoczonych centrach handlowych czy podczas podróży środkami komunikacji publicznej torebkę należy trzymać z przodu, zamknięciem do siebie. Torebka zawieszona na ramieniu, niedomknięta na suwak czy inne zabezpieczenie jest doskonałą okazją dla złodzieja, by ukraść portfel, telefon czy inne wartościowe przedmioty.

Mężczyźni powinni pamiętać, by nie kłaść portfela w tylną kieszeń spodni bo to miejsce, z którego najłatwiej go ukraść. To samo dotyczy telefonów komórkowych, które wiele osób, zarówno mężczyźni jak i kobiety wkładają w tylne kieszenie spodni.

Podczas porządkowania nagrobków przed świętem zmarłych nie wolno zostawiać torby na  ławkach ani obok grobowca. A jeśli udajemy się na cmentarz tylko po to, by uprzątnąć grobowce swoich bliskich, najlepiej w ogóle nie zabierać ze sobą cennych rzeczy. Nie pozostawiajmy ich też w samochodach zaparkowanych w pobliżu cmentarzy. Staną się one łupem złodzieja, który przy okazji może też wybić szybę w samochodzie by się do nich dostać.

Jeżeli już musimy zabrać ze sobą dokumenty to nie nośmy w tym samym miejscu zapisanych numerów PIN do kart bankomatowych. W razie kradzieży złodziej nie tylko dysponuje skradzioną gotówką ale także ma możliwość wypłaty twoich  pieniędzy z bankomatu.

Zobacz również: Tragedia na DK 25. Nie żyją dwie kobiety
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments