Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, głównie dzielnicowi i profilaktycy dużo czasu spędzają na rozmowach z dziećmi i młodzieżą o ich bezpieczeństwie w okresie wakacji.

 

Zagrożeń jest sporo, dlatego policjanci podkreślają, że NIE MA WAKACJI OD MYŚLENIA! Wszystkim nam zależy, żeby wakacje minęły bez niepotrzebnych zmartwień, problemów oraz smutnych, czy tragicznych wydarzeń. Policjanci przypominają najmłodszym m. in., najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, czy w drodze na wymarzone wakacje.

Wakacje, to często wypoczynek nad wodą. Policjanci starają się wyczulić dzieci na niebezpieczeństwa związanie z tego rodzaju wypoczynkiem. Najważniejszą zasadą jest pozostawanie pod opieką dorosłych i nielekceważenie żywiołu jakim jest woda. Niezależnie od tego, czy będziemy z dziećmi nad morzem, jeziorem, czy też będziemy korzystać z przydomowego basenu, to na nas dorosłych ciąży za nie odpowiedzialność.

W ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, 4 lipca ostrowscy policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu odwiedzili na terenie miasta i powiatu dzieci i młodzież spędzającą czas na letnich obozach. W ramach profilaktyki społecznej i utrwalenia wiadomości dotyczących bezpieczeństwa nad wodą dzieci otrzymały ulotki informacyjne o tym, jak wygląda tonięcie, jak pomóc osobie tonącej i jak wezwać pomoc. O dbaniu o swoje zdrowie w czasie letniego wypoczynku opowiedziały dzieciom przedstawicielki ostrowskiego Sanepidu.

Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel to zdrowie i życie nasze oraz najbliższych i zależy często od nas samych!
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments