zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

35-letni ostrowianin nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Podczas przeszukania pojazdu, którym kierował policjanci odnaleźli dopalacze, a jedna z pasażerek była poszukiwana.

Kaliscy policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego BMW, które nie miało włączonych świateł mijania. Kierowca zignorował funkcjonariuszy i podjął próbę ucieczki podczas której łamał przepisy ruchu drogowego.

Kilka minut później kierujący BMW uciekając przed policjantami uderzył z dużym impetem w bramę wjazdową jednej z posesji. Mężczyzna porzucił auto oraz znajdujących się w nim troje pasażerów i zbiegł z miejsca zdarzenia. Dwie kobiety w wieku 23 i 26-lat oraz 36-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 23-latka jest poszukiwana.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili 4 woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, a wstępne badanie zabezpieczonych środków narkotesterem dało wynik pozytywny.

Policjanci jeszcze w nocy rozpoczęli poszukiwanie zbiegłego kierowcy. Po kilku godzinach funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali na terenie Kalisza poszukiwanego 35-letniego ostrowianina.

Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania nowych substancji psychoaktywnych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
ŹRÓDŁOkalisz.policja.gov.pl
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments