Policja Ostrów Wielkopolski

Policjanci na drodze krajowej nr 25 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierujący popełnił kilka wykroczeń. Siedzący za kierownicą mężczyzna, zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę podczas której uderzył w radiowóz. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany.

W piątek, 25 marca policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie na DK 25 zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca popełniał wykroczenia. Dodatkowo, auto miało rozbitą tylną lampę. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania kierującego. Ten jednak nie reagował i przyspieszył.

Policjanci rozpoczęli działania pościgowe, a siedzący za kierownicą audi mężczyzna nie reagował na zaistniałą sytuację i jadąc z pasażerem kontynuował niebezpieczną jazdę w kierunku Międzyborza. Mężczyzna zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do zjeżdżania na pobocze, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierowców. Doprowadził też do kolizji z radiowozem. Jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. W trakcie pościgu kierowca nie został zatrzymany.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy do kierującego i pasażera Audi. Wczoraj, 30 marca na terenie województwa dolnośląskiego policjanci z Wydziału Kryminalnego z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przyznał się do ucieczki, tłumacząc swoje zachowanie tym, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i bał się konsekwencji. Dodatkowo, przy 24-latku policjanci znaleźli niewielkie ilości amfetaminy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków, jazdę bez uprawnień i popełnione wykroczenia drogowe.

Policjanci ustalili też i zatrzymali pasażera audi którym okazał się 20-letni mężczyzna. Był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zobacz również: Musi opuścić mieszkanie. Policjanci z regiony wydali nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Serio serio już wyszedł?

I cyk sprzęgiełko 🙂

Nie no coś ty Mordo Lisek jest sztywny jak żelki w biedrze

Tak i kilka godzin po zatrzymaniu już jest na wolności. Haha żenada!!!! Lis ty różne…busie!!!!