W szpitalu w Kaliszu zmarł 56-latek ranny we wczorajszym wypadku w miejscowości Zduny w powiecie kaliskim.

Wczoraj doszło do wypadku na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Zduny w powiecie kaliskim, gdzie kierujący samochodem ciężarowym wyprzedzając kierującego jadącego na skuterze doprowadził do zderzenia.

Kierujący skuterem został przetransportowany do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny.

Jest to niestety kolejny wypadek ze skutkiem śmiertelnym na drogach w naszym regionie. Wkrótce zostanie zaznaczony na policyjnej mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym do jakich doszło podczas tegorocznych wakacji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments