Policjanci z naszego regionu zatrzymali w ostatnim czasie kilku nieletnich, którzy dopuścili się czynów zabronionych. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przez Sądem dla Nieletnich.

W środę, 16 sierpnia o godzinie 16:55 w rejonie skrzyżowania drogi K11 z ul. Piastowską w miejscowości Ostrzeszów, policjanci zauważyli pojazd typu motorower, którym poruszały się dwie osoby bez koszulek.

Podjęli oni próbę zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie stosował się do podawanych przez oznakowany radiowóz znaków do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, podejmując ucieczkę. Pojazd nie posiadał też tablic rejestracyjnych. Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary.

Prowadzone czynności pozwoliły na ustalenie danych osób poruszających się motorowerem i tego samego dnia ok. godziny 19:20 zostali oni zatrzymani. Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku 14-stu i 15-stu lat. W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Kierującemu motorowerem przedstawiono zarzut popełnienia czynu karalnego opisanego w art. 178b kodeksu karnego, polegającego na nie zatrzymaniu się do kontroli drogowej, za który odpowie przez Sądem dla Nieletnich.

Tego samego dnia, tylko w Krotoszynie, inny nieletni dopuścił się kradzieży. Został on zatrzymany przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, który przebywając w czasie wolnym od służby podczas porannego spaceru zauważył torbę podróżną leżącą na trawniku za marketem oraz młodego mężczyznę wynoszącego art. spożywcze z blaszanego kontenera.

Sprawcą kradzieży okazał się 14-latek mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd Rejonowy w Krotoszynie Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Natomiast w Kępnie zatrzymano dwóch 15-latków i jednego 18-latka, obywateli Gruzji, którzy d dwóch tygodni poruszając się po naszym regionie pojazdem marki Opel Astra dokonywali kradzieży benzyny i gazu ze stacji paliw. Schemat działania sprawców był zawsze taki sam, najpierw dokonywali kradzieży tablic rejestracyjnych z innego samochodu, zakładali je na pojazd, którym się poruszali po czym po zatankowaniu paliwa odjeżdżali od dystrybutora bez zapłaty za paliwo.

Policjanci ustalili sprawców i dokonali ich zatrzymani. Sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny w Wieluniu.

Zobacz również: IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments