Przed nami II tura wyborów w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zmierzą się Beata Klimek oraz Jakub Paduch. Na dużych banerach w mieście każdy z kandydatów umieścił niema identyczne hasła wyborcze.

Patrząc na komentarze w mediach społecznościowych czy też rozmowy, każdy z kandydatów ma sporą grupę sympatyków, a nawet bym powiedział wyznawców. Dlatego krótkie odniesienie się do trzech dużych banerów, które kandydaci rozwiesili w Ostrowie Wielkopolskim.

Z jednej strony mamy Beatę Klimek, która rządzi Ostrowem dwie kadencji. Udało się jej zrealizować kilka rzeczy w naszym mieście, jednak nadal pomimo szumnych zapowiedzi nie rozwiązano np. problemu smrodu z naszego wysypiska. Problem istnieje i chyba było już dość czasu aby to rozwiązać. Jest jeszcze jedna tutaj kwestia o której nikt nie wspomina. Miejsca na nim. Za chwilę okaże się, że nie ma miejsca na odpady ostrowian. Nadam bowiem przywożone są odpady z ościennych miejscowości i gmin, a ja nie słyszałem o jakiś sygnałach jak to szybko rozwiązać. Fakt ograniczono ich ilość, ale nadal musimy wąchać smród innych.

Oczywiście jest jeszcze kwestia wysokich cen za ogrzewanie i od razu zaznaczę, że nie ma tu jakiegoś spisku. Poruszałem ten temat w tym artykule>> Dlaczego ceny ogrzewania w Ostrowie są tak wysokie? Są nowe teorie „spiskowe”

No i sport. Niestety finansowanie sportu w naszym mieście nie jest w żaden sposób transparentne. Dodatkowo bardziej miasto wspiera sport zawodowy, niż sport i szkolenie naszych ostrowskich dzieci i młodzieży. Należy nawet powiedzieć, że teraz kluby dostają pieniądze na profilaktykę uzależnień, a to co zostaje, mogą sobie przeznaczać na szkolenie czy udział w zawodach sportowych. Ten temat też poruszałem już wcześniej, np. w tym artykułach>> Pieniądze na sport dzieci, a właściwie na działania w zakresie profilaktyki uzależnień podzielone oraz Rewolucja w przyznawaniu miejskiego wsparcia na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży


Z drugiej strony jest Jakub Paduch, kandydat Koalicji Obywatelskiej, który chce zmian w podejściu do zarządzania Ostrowem. Odnośnie wysypiska zapowiada wznowienie rozmów z partnerami w sąsiednich gminach na temat uruchomienia dodatkowej kwatery na odpady poza Ostrowem. To powinno rozwiązać problem, który za chwilę wybuchnie w Ostrowie, czy braku miejsca na wysypisku. Chce też wybudować bezzapachową biogazownie zasilaną bioodpadami odpowiedzialnymi za powstawanie odoru. To powinno rozwiązać problem smrodu z naszego wysypiska.

Zapowiada obniżkę cen za ciepło, gdzie jak podaje w swoim programie można to zrobić np. poprzez inwestycje w odnawialne źródła energii, nowoczesne technologie. Ponadto wnioski o zmianę taryf mają być składane przez kompetentne osoby zarządzające Ostrowskim Zakładem Ciepłowniczym – bez błędów merytorycznych i braków formalnych.

Odnośnie sportu mamy tutaj zapowiedz kontynuacji wsparcia sportu zawodowego, a plan podziału ma być jasny dla mieszkańców. Teraz nie jest to jasne i często wygląda na sterowane ręcznie, bez jakiś sensownych zasad podziału. Ponadto chce zwiększyć finansowanie sportu dzieci i młodzieży. I to jest bardzo dobre podejście. Właśnie sport i szkolenie dzieci i młodzieży powinno być wspierane w naszym mieście. Należy tutaj zaznaczyć, że konkurencja zarzuca mu, że jest przeciwny finansowaniu sportu zawodowego, jednak dzisiaj, czyli tuż przez końcem kampanii, wygrał właśnie w tej kwestii proces wyborczy>> Jakub Paduch wygrał proces w trybie wyborczym

Nowego prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego wybierzemy już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia. To ostrowianie zdecydują, czy ma być po staremu, czy jednak czas na zmiany i na nowe spojrzenie na Ostrów Wielkopolski.
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Obiektywne dziennikarstwo w stylu PO.

Przecież takie są fakty. Przez tyle lat nie zrobiono porządku że smrodem z wysypiska, a zamiast na dzieciaki daje się na Amerykańców, bo można w tv się pokazać

Też uważam że czas na zmiany. Trzy kadencję to za dużo, choć dwie poprzednie p. Klimek oceniam raczej pozytywnie. Tyle że nie wydaje mi się żeby zmiana na p. Paduch była zmianą na lepsze. Poza tym wyraziłem tylko opinie na temat obiektywizmu w tekście, bo artykuł jest wprost jak z propagandowego folderu

Last edited 29 dni temu by Bartolini

Dziękuje za komentarz.Moja opinia odnosi się do trzech banerów, które zalały miasto. W jednym przypadku można ocenić daną osobę po efektach pracy (niestety w tych trzech sprawach dzieje się źle w Ostrowie), a w drugim przypadku po tym, co dana osoba proponuje (mi akurat przynajmniej jedna propozycja bardzo przypadła do gusty (zmiana finansowanie sportu), bo ta sprawę na łamach portalu już kilka razy poruszałem).

Szacunek za przyjęcie krytyki na klate i merytoryczną odpowiedź. Dziękuję bardzo!