Policjanci z naszego regionu, którzy zostali powiadomieni przez dział bezpieczeństwa jednego z banków o wpłacie dużej sumy pieniędzy na konto tak zwanego „słupa” powstrzymali 27-latka od utratą ogromnej sumy pieniędzy.

W czwartek, 25 maja dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał telefoniczną informacje z działu bezpieczeństwa jednego z banków, że w Kępnie przy ulicy Broniewskiego ktoś wpłaca dużą sumę pieniędzy do wpłatomatu na konto tak zwanego „słupa”, a następnie pieniądze te są wypłacane w innej części kraju za pomocą kodów BLIK. 

Dyżurni natychmiast w to miejsce wysłali najbliższy partol, który powstrzymał mieszkańca powiatu kępińskiego od dalszej wpłaty pieniędzy.

Jak się okazało do 27 letniego mieszkańca powiatu kępińskiego zadzwonił jakiś mężczyzna podając się za obsługę banku i informując pokrzywdzonego, że ktoś włamał się na jego konto bankowe i próbuje zaciągnąć kredyt w jego imieniu. Oszust namówił pokrzywdzonego na zaciągniecie pożyczki oraz na wypłatę wszystkich oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym.

Następnie pokrzywdzony miał wpłacić wszystkie pieniądze, ponad 130 tysięcy złotych na podane przez oszusta konto bankowe. Dzięki czujności pracowników banku oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Kępna, którzy powstrzymali  27-letni kępnianina od dalszej wpłaty pieniędzy. Mężczyzna miał do wpłaty jeszcze 98 tysięcy złotych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments