Ostrovia 1909 od porażki rozpoczęła rundę wiosenną IV ligi. W dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu ostrowski zespół przegrał z KS Opatówek 0:1.

Na początku spotkania to rywale zaatakowali. W miarę upływu czasu gospodarze naciskani przez biało-czerwonych na własnej połowie zaczęli popełniać błędy. W 30 minucie nad bramką KS Opatówek wychodząc w sytuacji sam na sam z golkiperem uderzał Maciej Mikulski.

Tuż przed przerwą jeden z graczy ekipy z Opatówka zdaniem arbitrów przy wyskoku do piłki został sfaulowany przez Bartosza Jankowskiego. Rzut karny na gola zamienił Mateusz Spychalski.

Po zmianie stron Ostrovia próbowała atakować, ale nie przynosiło to zamierzonego efektu. Trzykrotnie z opresji ostrowski zespół dobrymi interwencjami ratował Bartosz Jankowski.

W następnej kolejce Ostrovia 1909 zagra na wyjeździe z Orkanem Śmiłowo.

KS Opatówek – Ostrovia 1909 1:0 (1:0)

1:0 Mateusz Spychalski (45′)

Ostrovia 1909 zagrała w składzie: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Kacper Krawczyk (60; Mateusz Ziemiański), Maciej Mikulski, Mateusz Sobczak (65′ Mariusz Poślednik), Michał Giecz, Tomasz Kempiński.