W Szkole Podstawowej w Chynowej odbyło się pierwsze spotkanie autorsko-promocyjne wydanej przez Powiat Ostrowski bajki ,,Niezwykły motyl’’.

W styczniu bieżącego roku podczas rozstrzygnięcia konkursu POZNAJ SWÓJ POWIAT OSTROWSKI, który odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Walkowskiego, jury składające się z członków Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego przyznało główną nagrodę dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Chynowej. Przygotowali oni zestaw obejmujący m.in. grę planszową i książkę „Niezwykły motyl”. Jury tak przypadła ona do gustu, że postanowili uhonorować główną nagrodą finansową i nagrodami rzeczowymi. Książeczka okazała się na tyle interesująca, że Biuro Promocji Starostwa Powiatowego wydało ją drukiem.

Od lat konsekwentnie promując nasz powiat sięgamy po lokalnych artystów, twórców czy producentów starając się prezentować ich odbiorcom w kraju i poza granicami. Tym razem było to spotkanie z najmłodszymi autorami, którym gratulujemy wyobraźni. Wspaniałe projekty mogą się rodzić w każdej, miejscowości bez względu na jej wielkość!- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Podczas spotkania promocyjnego w Chynowej, na które zaprosiła Katarzyna Zawadka, uczniowie wcielając się w bohaterów książki odczytali ją swoim najmłodszym kolegom i zaproszonym gościom.

– Gratuluję autorom, opiekunkom i Pani Dyrektor. To nie jest pierwsza nagroda, którą zdobywają uczniowie tej szkoły. Od lat bierzecie udział w naszym konkursie i zawsze przywozicie jakieś wyróżnienia to jest zauważalne – powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.

Uczestniczący w spotkaniu Krzysztof Rasiak, wójt Gminy Przygodzice podkreślił walory turystyczno-rekreacyjne Chynowej i pobliskich miejscowości i chwalił uczniów za umiejętność przeniesienia ich na papier w formie bajki.

W spotkaniu wzięli także udział: Sylwia Nowicka, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego radni powiatowi Barbara Szymanowska i Andrzej Leraczyk. Obecni byli także przedstawiciele Biblioteki Publicznej w Ostrowie. Dyrektor Jarosław Balcar zapowiedział dalszy ciąg działań promocyjnych związanych z „Niezwykłym motylem”. Bajka trafiła do biblioteki, filii oraz jednostek współpracujących, a będzie można jej wysłuchać m.in. podczas otwartego czytania w dniu 7 czerwca przed biblioteką w Ostrowie.

Władze powiatu traktują tę wyjątkową książeczkę jako prezent na Dzień Dziecka dla wszystkich, którzy lubią czytać i poznawać naszą najbliższą okolicę. Po pojedyncze egzemplarze z części nakładu można się zgłosić do Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie.


My również mamy dla naszych czytelników do rozdania kilka egzemplarzy bajki „Niezwykły Motyl”. Osoby, które byłyby zainteresowane jej otrzymaniem prosimy o kontakt mailowy z naszą redakcją „”, gdzie prosimy o podanie imienia oraz numeru telefonu. W tytule wiadomości prosimy o wpisanie „Niezwykły motyl”.

Z uwagi, że mamy do rozdania tylko kilka egzemplarzy bajki, otrzyma od nas po jednym egzemplarzu pierwsze sześć osób, które do nas napiszą, według kolejności wpływu wiadomości na naszą skrzynkę mailową.

/Książeczki rozdaliśmy. Dziękujemy za zgłoszenia. Wiadomości z państwa danymi zostały usunięte z naszej skrzynki mailowej/.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments