zima bezdomni policja
fot: policja.gov.pl

Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób nie tylko bezdomnych, ale również nietrzeźwych.

Kiedy temperatury spadają poniżej zera jednym z zadań prewencyjnych policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Patrole pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców oraz opuszczonych budynków, czyli wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą się próbować schronić przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób informują o możliwości schronienia w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Podczas codziennych służb policjanci zwracają również szczególną uwagę na przystanki autobusowe i inne ustronne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby nietrzeźwe. Człowiek znajdujący się pod wpływem alkoholu, który zaśnie np. na ławce w parku, narażony jest na szybkie wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że taka osoba bez naszej pomocy może zamarznąć.

Z dnia na dzień temperatury będą coraz niższe, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu kaliskiego, aby reagowali widząc osobę bezdomną lub nietrzeźwą śpiącą na klatce schodowej, w piwnicy, czy pod gołym niebem. Powiadamiając o sytuacji odpowiednie służby – Policję lub Straż Miejską, możemy uratować ludzkie życie.

Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. O każdej niepokojącej sytuacji należy poinformować służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 112 lub za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zobacz również: Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowie

Zobacz również: Patriotyczne morsowanie na Piaskach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments