Wracamy do sprawy nocnego protestu przed ostrowską komendą Policji, gdzie rolnicy protestowali przeciwko zatrzymaniu trzech osób, które miały wywiesić banery dotyczące posła Ławniczaka. Poniżej publikujemy komunikat Policji w sprawie zatrzymania i przesłuchiwanych osób.

– Wczoraj poseł Sejmu RP mieszkający na terenie Powiatu Ostrowskiego złożył zawiadomienie o przestępstwie. W związku z tą sprawa zostało zatrzymanych i doprowadzonych na przesłuchanie trzech sprawców tego czynu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 226KK dot. znieważenia funkcjonariusza publicznego. Kodeks karny przewiduje za to kare grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dwóch z mężczyzn przyznało się do znieważenia posła. Trzeci nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd w Ostrowie Wielkopolskim – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdjęcia z protestu oraz wideo dostępne są TUTAJ>> Dziś w nocy rolnicy protestowali pod ostrowską komendą Policji
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

trzeba bylo myslec pol roku temu jak do urn sie szlo a nie teraz wywijac. 95% rolnikow glosowalo na dude czyli pis. do kogo maja teraz pretensje? banda choloty wziasc swoj blad na klate a nie ciagnikami po miescie i krajowkach pajacowac