fot: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Zakończyła się modernizacja drogi Łąkociny – Janków Zaleśny. W ramach tej inwestycji powstała nowa jezdnia, ścieżka rowerowa oraz chodniki.

Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi podsumowanie realizowanej przez dwa lata inwestycji.

– Wielu z mieszkańcami Jankowa Zaleśnego włącznie nie do końca wierzyło, że ta droga zostanie wyremontowana i zostanie to zrobione w takim standardzie. Dlatego dziś jest to dobry moment, by podziękować wszystkim zaangażowanych w ten projekt. Dziękuję parlamentarzystom M. Maląg i Tomaszowi Ławniczakowi, za rekomendowanie dofinansowania tego zadania z funduszy rządowych. Dziękuję również samorządowcom z Gminy Raszków oraz Gminy Ostrów – mówił Starosta Paweł Rajski.

Koszt całkowity inwestycji wyniósł ok. 5,8 mln. Z czego kwotę ok. 3 mln zł Powiat Ostrowski pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Z budżetu Powiatu Ostrowskiego przeznaczono na ten cel 2,6 mln złotych. Gmina Raszków dofinansowała zadanie w wysokości 100 tys. zł.

Prace budowlane podzielone zostały na dwa lata i było to zadanie dość rozbudowane pod względem budowlanym. Atutem inwestycji jest bowiem także to co skrywa się pod ziemia. Zarówno droga jak i chodnik jest z pełnym odwodnieniem.

– W tym czasie pojawiła się nowa nawierzchnia jezdni na długości ok 4,1 km oraz dodatkowa infrastruktura. Prawie 2,9 km ścieżki rowerowej, chodnik 790 m oraz ciąg pieszo jezdny na odległości 780 m. W momencie chciałbym złożyć podziękowania na ręce wykonawców, którzy cierpliwie realizowali pojawiające się na bieżąco uwagi – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.
ŹRÓDŁOStarostwo Powiatowe w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments