Ostrowski szpital otrzymał dofinansowanie z ogólnej rezerwy budżetowej premiera w kwocie 580 000zł na zakup nowej karetki z wyposażeniem w sprzęt medyczny. Dzisiaj nastąpiło symboliczne przekazanie promesy.

– Niezmiernie nas to cieszy że dzisiaj otrzymujemy tą dotacje w związku z tym, że tabor naszych ambulansów sanitarnych mocno się wyeksploatował i ta karateka jest naprawdę niezbędna. Będzie to nowa karetka z pełnym wyposażeniem medycznym, która w momencie gdy do nas dotrze będzie od razu włączona w system tzw. ratownictwa medycznych – mówi Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Aktualnie ostrowski szpital posiada sześć systemowych zespołów ratownictwa medycznego (5 podstawowych i 1 specjalistyczna), jedną transportu międzyszpitalnego, siedem karetek tak zwanego transportu medycznego, jedną karetka neonatologiczna oraz jeden zespół wymazowy.

– Teraz ruszy procedura przetargowa i myślę, że na przełomie października – listopada ten samochód powinien do nas trafić. Zastąpi on pojazd który jest najstarszy i ma najwięcej przejechanych kilometrów – mówi Dariusz Bierła.

Również dzisiaj podpisano umowę o dofinansowanie kolejnego etapu przebudowy drugiego piętra bloku łóżkowego na oddział internistyczny B.

– Bardzo się cieszę, że szpital ostrowski otrzymuje kolejna transze pieniędzy, tym razem na remont interny B – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. – Jesteśmy już na etapie ogłaszania przetargu. Co ważne, przy pieniądzach które pochodzą z rezerwy premiera, te środki muszą być wykorzystane do końca roku. Tak wiec musimy zdarzyć i mam nadzieje, że czwarta fala nam w tym nie przeszkodzi.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Premier Mateusz Morawiecki przekazał te środki już w ubiegłym roku. Umowa o ich przekazaniu została podpisana we wrześniu 2020 roku, jednak zostały one zwrócone z uwagi na zaangażowanie szpitala w walce z epidemią koronawirusa i przekształcenie oddziału internistycznego na covidowy. W lipcu tego roku zostały one ponownie przeznaczone dla ostrowskiego szpitala, a dzisiaj podpisana została stosowna umowa.

– Szpital w Ostrowie od samego początku włączył się w walkę z pandemią Covid-19, organizując kolejne łózka. Interna B była tym pierwszym oddziałem, który w ciągu kilku dni, jako pierwszy oddział izolacyjny powstał. Ze względu na specyfikę tego oddziału przez okres roku jego funkcjonowaniu uległ on znacznej destrukcji i ten remont jest naprawdę niezbędny – mówił Dariusz Bierła.

W ramach inwestycji, każdy z dwóch odcinków pielęgnacyjnych oddziału dysponować będzie 30 łóżkami.

Na chwilę obecną w ostrowskim szpitalu jak mówił dzisiaj starosta ostrowski Paweł Rajski – Na 16 oddziałów wyremontowanych jest ich 13. Jesteśmy dumni, że te oddziały powstały i że są tak nowoczesne.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments