Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej – Agnieszka Florczyk. Dolina magiczna.

0

Od poniedziałku, 18 maja, w Galerii Sztuki Współczesnej swoje fotografie przyrodnicze z Doliny Baryczy zaprezentuje ostrowianka, Agnieszka Florczyk.

Agnieszka Florczyk jest ostrowianką, absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Fotografować zaczęła dzięki żurawiom – one urzekły i oczarowały ją na tyle, że każdą wolną chwilę spędza wśród bagien i mokradeł.

Znalazła już uznanie na konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in.: I (Ptaki) i II (Ssaki) miejsce w konkursie Perły Polskiej Przyrody 2018 oraz III (Ptaki) miejsce w w 2019; I miejsce w konkursie Stawy Milickie w obiektywie, 2019 (fotografia z kilkoma innymi zakwalifikowana również na wystawę pokonkursową międzynarodowego 30. Festival de l’Oiseau et de la Nature w Abbevile we Francji, plus IV miejsce – w kategorii Artystyczna Wizja Ptaka – za inną fotografię); TOP 35 spośród stu najlepszych fotografii świata w kategorii WILDLIFE 35photo.ru. Należy do Polskiego Związku Fotografów Przyrody.

Wernisaż odbędzie się w piątek 15 maja 2020, o godz. 19.oo (jedynie online).
Wystawę można będzie zobaczyć w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Królowej Jadwigi 10 (n klub) od poniedziałku 18 maja do 5 czerwca br.
ŹRÓDŁOGaleria Sztuki Współczesnej