W Topoli Wielkiej w gminie Przygodzice otwarto oficjalnie ulice: Gajową i Bażantarnia – zmodernizowane z udziałem środków rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Drogi są intensywnie eksploatowane przez miejscowe przedsiębiorstwa rolne i rolników.

Środki na modernizację traktów, oprócz gminy, wyłożyli także właściciele miejscowych firm: Agrifirm Polska (160 tys. zł) i Agrito Monika Świtała (100 tys. zł). Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 2 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 670 tys. zł.

Jak zaznacza wójt Krzysztof Rasiak, każdy odcinek nowej drogi czy nowego chodnika to realna zmiana dla mieszkańców. „Ta inwestycja wnosi istotną poprawę dojazdu do pętli autobusowej w Topoli Wielkiej, zapewnia też komfortowy i bezpieczny korytarz drogowy do domostw i gospodarstw”.

Asfalt pokrył 857-metrowy odcinek ul. Gajowej oraz krótki fragment ul. Bażantarnia. U zbiegu obu dróg znalazła się unowocześniona pętla autobusowa.

Inwestycja pn. „Rozbudowa drogi gminnej Topola Wielka ul. Gajowa i Bażantarnia” była realizowana w ramach wieloletniego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury drogowej na lata 2016-2020.

 
ŹRÓDŁOUG Przygodzice, Tomasz Wojtasik
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments