W ostatni weekend w Ostrowie Wielkopolskim pojawiły się nowe murale, grafiki oraz hasła, które zastąpiły pseudograffiti, wulgaryzmy, faszystowskie symbole, czy rasistowskie hasła, które wciąż pojawiają się w przestrzeni miejskiej.

– Bazgroły, pseudograffiti, wulgaryzmy i co gorsze – faszystowskie symbole to wszystko śmieci pozostawiane przez wandali i osoby o nazistowskich poglądach. Ostrów jest nimi zasypany. Gdzie byśmy nie byli – potykamy się o symbolikę, która sprawia, że nasze miasto zdaje się być miastem wrogim takim ideałom jak: przyjaźń, dobro, akceptacja, pokój… Z okazji Dnia Ziemi archiBUNT na ścianie przy kortach w SP4 namalował mural z wartościami, które powinny nie tylko współistnieć, ale też wzajemnie się przenikać. Poza tym w mieście wykonaliśmy ścienne grafiki zwracające uwagę na problem istnienia grup wandali i neonazistów w Ostrowie – zaznacza Konrad Moszyński ze Stowarzyszenia archiBUNT.

Niestety jedna z nowych grafik, która powstała przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim została zniszczona krótko po jej ukończeniu.

– Z żalem jednak przyjęłam informację, że jedna z grafik została już zniszczona. Sprawa została już zgłoszona na policję. Podkreślę raz jeszcze to, co mówię często – w Ostrowie Wielkopolskim nie ma miejsca na mowę nienawiści i niszczenie naszego miasta! – mówi prezydent Beata Klimek. 
ŹRÓDŁOfot. archiBUNT, UM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

na co drugiej ulicy w Ostrowie są symbole „śmieci” i urząd miasta NIC z tym nie robi, prezydentka tylko duuuuuużo mówi, że jest przeciw, a w gruncie rzeczy ma w nosie czy symbole faszystowskie sa na murach czy nie. Wstyd!

Dokładnie wszyscy wiedzą kto to robi a reakcji nie ma żadnej ale że to KONFIDENT to możemy sobie ponarzekać…bardzo często można go spotkać w parku 😉.

Zniknie jeden pacjent odpowiedzialny za 90 % tych zniszczeń w tym pobazgrania tego świeżego murala to problemu nie będzie! Chyba nie jest tajemnicą poliszynela kto to robi od kilku lat ?!? Tyle razy już go złapali tyle razy sam się przyznał i nic …