Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce przechodzi proces rebrandingu, czyli budowy nowej identyfikacji wizualnej samorządu. Logo stworzone przez młodego artystę pochodzącego z Nowych Skalmierzyc – Dominika Grocholskiego (VixTheSign) czerpie garściami z herbu.

 

Inspiracją projektu była tarcza z dwoma krzyżami maltańskimi oraz kluczami na podstawie której stworzono prosty znak identyfikacyjny. Kolorystyka całości założenia również opiera się na herbie. W procesie rebrandingu wykorzystany będzie także motyw najcenniejszego i najbardziej rozpoznawalnego zabytku, czyli granicznego dworca.

Logo jest zaprojektowane w modnym stylu tzw. flat design, inaczej zwanym projektowaniem płaskim. To styl, który zakłada wyeliminowanie takich elementów, jak gradienty, cieniowanie, odblaski czy lustrzane odbicia. Polega na ograniczeniu liczby kolorów i stosowaniu tylko prostych kształtów i topografii.

– Zależy nam na spójnej wizji realizowanej przez cały urząd – podkreśla burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. – Zaczynamy od spraw prozaicznych, ale bardzo ważnych- od sierpnia wszystkie wychodzące pisma będą wykonywane na jednym wzorze. To samo dotyczy nowych materiałów promocyjnych, tablic informacyjnych, strony internetowej czy innych wizualnych aspektów, które będziemy konsekwentnie wprowadzać.

Samorząd nie poniósł bezpośrednich kosztów przedsięwzięcia- Dominik Grocholski projekt dla swojego miasta zrobił całkowicie nieodpłatnie. Resztę pracy wykonają gminni urzędnicy. Warto dodać, iż herb Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce jest i pozostanie podstawowym znakiem urzędowym zatwierdzonym odpowiednią procedurą. Jest to najważniejszy symbol samorządu, stosowany jako znak oficjalny i uroczysty- powstałe na jego bazie logo ma stanowić uzupełnienie i służyć celom promocyjnym.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Aleksander Liebert
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments