W środę, 17 czerwca, w Ostrowie Wielkopolskim podpisana została umowa o dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na nowe oddziały przedszkolne dla ostrowskich maluchów.

– Inwestycja w edukację jest dla nas zawsze ogromnym priorytetem. Wydawałoby się, że to tylko 45 miejsc, a ja chcę powiedzieć, że to aż 45 dodatkowych miejsc przedszkolnych. Z całą pewnością będą one dobrze wykorzystane, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszych najmłodszych obywateli, o wartość edukacyjną, a także poczucie bezpieczeństwa rodziców dzieci, którzy będą mogli zostawić swoje pociechy w przedszkolu pod dobrą opieką – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

W ramach projektu utworzono 45 nowych miejsc dla dzieci w Przedszkolu nr 16 przy ulicy Partyzanckiej w Ostrowie Wielkopolskim. Nowe oddziały zostały uruchomione przy Szkole Podstawowej nr 4. Mieszczą się w nowo zaadaptowanych pomieszczeniach na parterze budynku – utworzono tu dwa oddziały dla 3 i 4-latków.

W ramach półmilionowego grantu przewidywane jest doposażenie nowo powstałych oddziałów, zakup mebli, urządzenie kącików tematycznych. Doposażona zostanie także kuchnia, zakupione zostaną zabawki i laptop oraz sprzęt administracyjny. Nowe urządzenia, które są bezpieczne i dostosowane do potrzeb maluchów, pojawią się na przyszkolnym placu zabaw. Pozyskane fundusze zostaną też przeznaczone na zatrudnienie i wynagrodzenie logopedów.

Nowe oddziały przedszkolne zostaną dofinansowane kwotą 479 426,56 złotych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 564 031,25 złotych.

Zobacz również: Od 1 lipca zmiany w zasadach gospodarowania odpadami. Zobacz, jak segregować śmieci.