fot: UGiM Nowe Skalmierzyce

Zakończyły się prace związane z powstaniem pięciu kolejnych miejsc rekreacji w gminie Nowe Skalmierzyce – tym razem zyskali je mieszkańcy Mącznik, Śmiłowa, Gostyczyny, Węgier i Gałązek Małych.

Cieszę się, że ciągle poszerzana oferta rekreacji czy zabawy dla najmłodszych trafia do coraz większej grupy mieszkańców. Całość zadania kosztowała 340 tys. zł, z czego ponad 216 tys. zł stanowiło dofinansowanie, które pozyskaliśmy z PROW na lata 2014-2020 w ramach naboru prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania „Okno Południowej Wielkopolski” – podsumował Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

W Mącznikach powstał plac zabaw dla najmłodszych, gdzie przygotowano huśtawki, karuzela, drabinki, zjeżdżalnie oraz piaskownice. Podobny zestaw zamontowano na tyłach świetlicy we Węgrach, która obecnie jest w trakcie remontu.

Na placach zabaw w Gostyczynie oraz Śmiłowie na najmłodszych czekają karuzele, piaskownice, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Natomiast w Gałązkach Małych przewidziano powstanie wiaty rekreacyjnej.
ŹRÓDŁODariusz Smułka UGiM Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments