O dwa mikrobusy do transportu osób niepełnosprawnych wzbogacą się Domy Pomocy Społecznej prowadzone przez Powiat Ostrowski. Znaczna część kwoty zakupu aut sfinansowana zostanie z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

W dniu 25 lipca 2019 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami” PFRON podpisał stosowne umowy z przedstawicielami samorządów, na różne formy aktywizacji oraz wsparcia dla osób niepełnosprawnych. W przypadku Powiatu Ostrowskiego jest to właśnie dofinansowanie na zakup samochodów dla podopiecznych DPS.

– Dzięki realizacji programu skutecznie zmieniamy krajobraz polskich miast i wsi, które stają się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych – mówiła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg podczas uroczystości parafowania dokumentów.

Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł, po 80 tys. zł na każdy DPS.

– Z naszego budżetu wyasygnujemy kwotę ok. 130 tys. która pozwoli na zakup dwóch busów w pełni dostosowanych do potrzeb przewozu niepełnosprawnych – powiedział Roman Pacholczyk – wicestarosta Ostrowski.

Powiat Ostrowski prowadzi dwa DPS-y w Psarach (Gmina Sieroszewice) oraz w Ostrowie. W obu przypadkach auta są niezbędne w funkcjonowaniu palcówki zwłaszcza w transporcie do lekarzy oraz innych form wsparcia poza palcówką.

– Obecnie dysponujemy Volkswagenem Transporterem, który liczy sobie ponad 20 lat. Nie spełnia on wszystkich wymogów i oczekiwań pensjonariuszy. Dlatego tak cieszymy się z nowego pojazdu – powiedziała Katarzyna Modrzyńska Dyrektor DPS w Ostrowie.

Nowe fordy wyposażone we wszystkie urządzenia do bezpiecznego przewozu niepełnosprawnych gotowe będą jesienią tego roku.

 

Warto przeczytać: Osadzeni z Aresztu w Ostrowie porządkowali teren parku w Rososzycy
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments